Gdzie możemy pozyskać markizy balkonowe czy idealnie jest je kupić na wymiar.

Markizy ze stali czy inaczej mówiąc zadaszenia, które zabezpieczają nas przed promieniowaniem słonecznym, lecz także przed złymi warunkami pogodowymi. Markizy tarasowe możemy napotkać na swoich tarasach jako markizy tarasowe czy markizy balkonowe, lecz także bardzo często w ogródkach restauracyjnych. Markizy metalowe montuje się zwykle na stałe do domu, a sam materiał jest o tyle funkcjonalny, ze można go samodzielnie rozwijać. Tanie markizy balkonowe cechują się ręcznym rozwijaniem materiału, droższe markizy tarasowe są wyposażone w pilota i to nim sterujemy długość na jaką powinna się rozwinąć dana markiza. Markizy ze stali nie tylko osłaniają nas siedzących na zewnątrz, ale nierzadko są także wykorzystywane do ochrony wnętrza miejsca przed nadmiernym słońcem. Dzięki swobodnej regulacji długości wysunięcia możemy je rozwijać na odległość, jaka nam odpowiada. Markizy metalowe potrafią być również wyposażone w tzw czujniki pogodowe. Co to oznacza? Markizy balkonowe same się rozwijają jak słońce jest ogromne i zamykają przy dużym wietrze, ażeby nie zostały poprzez niego zepsute. Jakie możemy wyróżnić rodzaje?

Markizy ze stali jaka powinna być ich budowa. Każda markiza składa się z kilkunastu charakterystycznych składników, i są nimi:

  • rura nawojowa,
  • wysięgnik,
  • mechanizm sterujący,
  • tkanina stanowiąca osłonę.

Markizy tarasowe zazwyczaj mają tkaninę akrylową lub poliestrową. Winna ona być pokryta warstwą impregnującą, by po paru tygodniach stosowania na słońcu barwa nie wyblakł nam. Markizy balkonowe często materiał na nich jest pokryty folią, jaka daje chronienie przed przemakaniem w czasie burzy. Jest to niezwykle ważne, gdy wybieramy odpocząć w ogrodzie pod markizą, a jest ulewa. Markizy ze stali są łatwe w czyszczeniu. Wystarczy przestrzec gąbka z detergentem fragmenty metalowe. Jest to wbrew pozorom bardzo łatwe i szybkie. Jeśli idzie o tkaninę możesz go zmoczyć wodą i przetrzeć szmatką lub zastosować wąż ogrodowy do tej czynności. Jeśli zabrudzenie jest ważne, powinno się wyciągnąć tkaninę ze stelaża, a następnie dodać minimalną ilość płynu do ciepłej wody do prania. Gdy domowa metoda czyszczenia zabrudzeń nie jest pomocna, najlepiej powierzyć proces oczyszczania fachowcom.

Markizy tarasowe są coraz powszechnie użytkowane przez kobiety mające dom. W ogródkach na rynku również zwykle możemy dostrzec markizy metalowe, jakie cieszą się coraz szersza popularnością. Czy warto stawiać markizy balkonowe? Odpowiedź jest dokładnie pozytywne. Jeśli wolimy mieć takie, jakie są regulowane elektrycznie to niestety nie są one tanie. Markizy tarasowe około 5 na 5 metrów to koszt około 6 do 10 tysięcy. Ale takie markizy ze stali są o wiele dostępniejsze w używaniu.