Założenie sklepu internetowego-rehabilitacyjnego z typami anatomicznymi i nowatorski symulator konia.

Wiem, że w internecie jest coraz wiele biznesów komputerowych jednak interesuje mnie dość nietypowa dziedzina jak model kota czy demonstracyjny model psa. Wiem, ze może brzmi to dziwnie, ale jest odpowiednio trudna nisza na obecnym rynku. Wiem, że takie model np. model serca wykorzystywany jest przez studentów medycyny bądź w szkołach. Jakby to wszystko przeliczyć stanowi to odpowiednio spora liczba odbiorców. Tak się zastanawiam albo i jaką firmę do tego zatrudnić. Poszukałem w internecie i jest ich bardzo dużo, ale skoncentrowałem się na ich wykonaniu sklepów komputerowych i pragnę powiedzieć że jedna bardzo mi się spodobała. Na samym początku przygotowali projekt sklepu, który zawierał przykładowe fotografie jak np.

  • model serca człowieka
  • symulator konia

Nie był to wzór w jakim się coś ruszało, ale forma i cel był faktycznie fajny.

Zmieniłem troszkę kolorystykę, ażeby nie była aż tak związana z branżą medyczną z niebieskiej na fiolet i wydaje mi się, że prezentuje się pięknie. Rzuca się bardziej w oko. symulator konia, czy model płuc niemal nie ma konkurencji, ale niestety mój sklep na kluczowej stronie nie ukazała się w wyszukiwarce co było dość ważnym problemem. Zwróciłem się do marki, aby frazy takie jak:

  • model stawu
  • model szczęki człowieka
  • model głowy
  • stoły rehabilitacyjne

pojawiały się na głównej stronie w wyszukiwarce Google. Okazało się, że nie jest to naturalne i wymaga nie dość, ze sporych wkładów finansowych to również i pracy ze strony firmy. Zaproponowano mi dwa rozwiązania. Albo płacę za klikniecie w model stawu także wtedy pojawiam się od razu na głównej stronie jak informacja Google albo mogą mój sklep komputerowy pozycjonować na frazy np. model głowy. Tak formalnie nie znałem na co się ustalić co było dla mnie dość problematyczne. Po przeanalizowaniu kosztów bardziej opłaca się pozycjonowanie. W sklepie internetowym nie mamy 2 słów kluczowych jest ich kilkaset i płacenie za klikniecie to jakieś 20 tys złotych miesięcznie co jest słabo opłacalne. Dlatego zdecydował wybrać pozycjonowanie sklepu internetowego. Firma uprzedziła mnie, że będzie toż trwało ale efekty na niektóre słowa kluczowe ja np.:

były dostępne już po jakiś 1,5 miesiąca. Nie są to zapewne słowa kluczowe aż tak skomplikowane, jednak konkurencja jest i bez reklamy pewnie absolutnie nie byłby na kluczowej stronie w Googlach. Tak sobie pomyślałam, że warto jest również zainwestować w materiały reklamowe i fajne firmowe opakowania z moim logo, w których będę dostarczał towar. Jakby nie mówiąc jest to reklama firmy i super gdy na drugie zakupy dostajemy jakiś upust. Zachęca to potencjalnego kontrahenta do zatrzymania i uzyskania zakupów. Jakie efekty sprzedażowe skoro więc podobno najdziwniejsza praca. Napiszę oczywiście mój sklep robi i cały okres się rozwija jest to coraz korzystniej. Widzę, że największy ruch jest na słowa kluczowe szczególnie atrakcyjne natomiast to również nierzadko jest brane. Nie chodzi tutaj o pozycję sklepu w Googlach po prostu produkty potrzebne wszystkim są nabywane zacznie częściej. Jestem dumny z realizacji, wyselekcjonowania korporacji i sukcesów sprzedażowych. Jednak zazwyczaj może być korzystniej. Teraz rozważam wejście na Fb natomiast jest to dość niszowy produkt i nie wiem jakie będą rezultaty z tego gatunku kampanii. Doświadczę i| na pewno Myślałem też o ograniczeniu dodatkowych akcesorii jak model płuc do sklepu. Są one jak model płuc czy model nerki dziś bardzo potrzebne jak rękawiczki jednorazowe itp. Jednakże w internecie jest| ich niezwykle dużo i nie wiem czy uda mi się je odsprzedać z zyskiem. Maseczki, które zalały Biedronki również są stosunkowo popularne. Co czy warto? Obawiam się, ze marża jest nie za wielka, a dodatkowo kontrahentów będzie dość mało by móc to sensownie sprzedać. Mam nadzieje, że wykorzystał temat i przypadł on wam do stylu. Biznes komputerowy nie jest prosty w zarządzaniu jeszcze z artykułami niszowymi, ale ćwiczę i widzę że zapotrzebowanie robi się dość duży. Może warto również pomyśleć o pomocnika i uzupełnienie asortymentu. No więc sprawdzimy w przyszłości i na jakich pozycjach będzie fraza model mięśni nogi.