Planujesz zakup działki na sprzedaż w Warszawie? To musisz sprawdzić

 

Zakup działki na sprzedaż w Warszawie to poważne przedsięwzięcie. To przecież podstawa budowy Twojego wymarzonego domu i od niej zależy, jaki będzie efekt ostateczny. W podjęciu ostatecznej decyzji z pewnością może pomóc wykwalifikowany pośrednik nieruchomości, ale warto zebrać także własną wiedzę.

Badanie geologiczne działki na sprzedaż w Warszawie

Po tym, jak skontrolujesz podstawowe parametry Twojej wymarzonej działki na sprzedaż w Warszawie, koniecznie sprawdź ją pod kątem właściwości samego gruntu. Dzięki temu dowiesz się o przewarstwieniu lub występowaniu wód gruntowych. Następnie masz możliwość ustalenia, czy podczas planowanej budowy domu konieczne okażą się np. specjalne fundamenty, izolacja przeciwwodna lub drenaż.

Kluczowy stan prawny

Tego z pewnością nie należy pomijać. Załóżmy, że szczególnie zainteresowała Cię ta jedna oferta działki na sprzedaż w Warszawie i już wyobrażasz sobie przebieg wymarzonego domu. Nie daj się ponieść emocjom, ochłoń i sprawdź stan prawny nieruchomości gruntowej. Będziesz potrzebować kilku niezbędnych dokumentów: aktu nabycia nieruchomości przez jej obecnego właściciela, księgi wieczystej, wypisu oraz wyrysu. Te wszystkie dokumenty oraz zaświadczenia z urzędów bezwzględnie muszą być skompletowane na etapie ustalania u notariusza terminu podpisania umowy sprzedaży.

Cały proces może zająć kilka dni, ale w wielu przypadkach mogą być to nawet miesiące. W skróceniu tego czasu pomoże Ci dobra organizacja – własna lub zaproponowana przez agenta nieruchomości.