Jakich błędów unikać podczas poszukiwania mieszkania na wynajem w Warszawie?

 

Pierwszy wynajem mieszkania w Warszawie jest jednym z najbardziej stresujących przedsięwzięć dla studentów, którzy dopiero wkraczają w dorosłość i samodzielność. Każdego roku studenci poszukują tysięcy mieszkań na wynajem – każdy z chce, aby nieruchomość okazała się tania, wygodna oraz bezproblemowa. Jakich błędów zatem nie popełniać, by ziścić swoje marzenia?

Dokładnie przeczytaj umowę wynajmu

Powiedzmy, że już znalazłeś idealne mieszkanie na wynajem w Warszawie. Posiada perfekcyjną lokalizację, rozkład oraz wyposażenie. Teraz przed Tobą tylko dopięcie formalności – na co musisz zwrócić uwagę?

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że właściciel zobowiązany jest podpisać z Tobą umowę o wynajem mieszkania w Warszawie. W niej zostaną określone wszelkie szczegółowe warunki wynajmu, z którymi musisz dokładnie się zapoznać. Istotny jest na przykład protokół zdawczo-odbiorczy, który określi wartościowe przedmioty w mieszkaniu oraz ich stan.

Przez jaki czas obowiązuje Twój wynajem?

Umowę na wynajem mieszkania w Warszawie możesz zawrzeć bezterminowo lub na czas określony. Jeśli nie został podany okres zakończenia umowy, pamiętaj o odpowiednio wczesnym zgłoszeniu wypowiedzenia swojego najmu. Zwykle obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia – to także powinno być uwzględnione w Twojej umowie. Część studentów decyduje się na wynajem mieszkania w Warszawie przez czas określony, np. roczny.

Jasny i zrozumiały czynsz

Zwróć uwagę na wszystkie opłaty, które składają się na ostateczną stawkę Twojego miesięcznego czynszu za wynajem mieszkania w Warszawie. Oczywiście pamiętaj przy tym, że kwota ta może się delikatnie wahać, ponieważ zależy od zużycia mediów. Dlatego najlepiej, gdy właściciel będzie regularnie przedstawiał Ci wysokość rachunków.

Sprawdź https://otico.pl/wynajem/mieszkanie/mazowieckie/warszawa