Wygodne materace rehabilitacyjne do wypoczynku w specjalnych sklepach

Znakomity sen to reguła, jednak od czego on jest uzależniony? Wiele składników działa na nasz wypoczynek w nocy jedynym z nich jest skuteczny oraz bezpieczne materace rehabilitacyjne. Pamiętajmy, że w sypialni odpoczywać powinniśmy być około 8h dziennie to 1/3 naszego życia. Materac musi być nie tylko być przytulny, ale dawać komfort naszemu .kręgosłupowi. W niedużych wnętrzach ludzie często wymieniają wygodny materac np. na sofę, jednak takiego luksusu snu przenigdy nie otrzymamy.

Na co zwrócić szczególną uwagę dobierając odpowiednie materace rehabilitacyjne. Na pewno na jego jakość to kluczowy czynnik który musimy brać pod rozwagę przy wyborze materaca.

Strefy twardość materaca. Możemy tutaj wyróżnić materace rehabilitacyjne 3,5 i 7dmio strefowe. Wszystko uzależnione jest od tegoż która część naszego ciała ma być podwyższona w ciągu snu. Za zwyczaj materac winien być o 20 cm dłuższy niż mamy wzrostu. W hipermarketach mamy podział na rodzaje twardości:

 • miękki H1
 • średni H2
 • twardy H3
 • bardzo twardy H4

Uważa się że panie cięższa powinny mieć materac twardszy niż osoba lekkie. Załóżmy, że dziewczyna o wadze 90 kg powinna wybrać materac średnio twardy czyli H3 kobieta o wadze 50kg oraz wzroście np. 170 cm powinna wybrać materac średni czyli H2. Wszystko uzależnione jest tutaj od naszej wielkości oraz wzrostu. Zatem jeśli nie mamy pewności powinniśmy zapytać w sklepie doradcę, aby odpowiednio dopasował nam materac lub ortopedę by kupić materac rehabilitacyjny. Bardzo ważna jest również pozycja, w jakiej śpimy. Jeżeli lubimy spać na brzuchu czy plecach wtedy ciężar naszego ciała rozkłada się równomiernie i możemy pozwolić sobie na materace rehabilitacyjne med-store.pl bardziej wygodniejsze. Jeżeli natomiast śpimy na boku, a odcinek lędźwiowy opada to| musimy koniecznie kupić materac twardszy.

Materace rehabilitacyjne dla kogo. Tutaj założenie jest aby nacisk kłaść na kręgosłup i jego wsparcie w czasie snu. Powinny być antyalergiczne także nie uciskać podczas relaksu na żaden punk, aby przepływ krwi był odpowiedni. Powinien też mieć odpowiednią wentylację i wchłaniać wilgoć. Prawidłowo dostosowany materac powinien zniwelować przewlekłe boleści kości oraz dać ulgę dla pań z reumatoidalnym zapaleniem stawów, minimalizują ryzyko występowania odleżyn. Właściwy do naprawy stawów i mięśni po męczącym dniu lub po przebytych wypadkach.

Materace rehabilitacyjne polecany najczęściej kobietom po:

 • po urazach ortopedycznych
 • leżącym
 • narzekających na bóle pleców i obolałe stawy
 • mających siedzący styl życia – praca przy komputerze
 • starszych/seniorów
 • po wypadkach
 • w momencie rehabilitacji

Jakie mamy rodzaje materacy rehabilitacyjnych

 • Materace piankowe – najprawdopodobniej pod tym względem są najodpowiedniejszym wyborem, ponieważ bardzo łatwo w nich zachować komfort oraz czystość. Posiadaj tzw pamięć dzięki czemu łatwiej przystosowują się do naszego ciała podczas snu, i kręgosłup nie ma efektu hamaka czyli nadmiernego wyginania się w pozycji lędźwiowej

Kolejnym rodzajem są tzw materace sprężynowe – kieszeniowe i bonellowe. Bardzo dobrze wspierają one kręgosłup jedna jeżeli chodzi o komfort na pewno wyższy będzie przy materacach piankowych, nie wspominając już o higienie, którą w tym fakcie nieprosto jest utrzymać. Widać jak znaczący jest wybór odpowiedniego materaca. Często ignorujemy ten fakt , kiedy kupujemy nowe łóżko. Tradycyjny materac powinien też mieć dobre wykonanie

Rodzaje wypełnień w materacach

 • 1. Materac piankowy jak sama nazwa wskazuje materac wypełniony jest pianką. Najbardziej normalną jest tutaj termoelastyczna piana , która dostosowuje się do ciała i jest wytrzymała na wilgoć. Ciekawie przedstawia się pianka FloFom , która posiada właściwość chłodzące, jest to w pewnym sposobie nowatorskie rozwiązanie, ale dzięki temu uniemożliwia przegrzewaniu się organizmu.
 • 2. Materac lateksowy wyróżnia się przede wszystkim tym, ze wypełniony jest z naturalnego mleczka kauczukowego, dzięki czemu jest bardziej elastyczny, ale również posiada cechy antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest| to model materac doskonały dla pań o różnej wielkości, gdyż dopasowuje się dobrze do naszej wagi.
  • Materace bonellowe – sprężyny są w nim zintegrowane ze sobą, dzięki czemu zachowuje on efektywniejszą sprężystość. Aczkolwiek w tym typie jedna sprężyna oddziałuje na inną i potrafi występować efekt fali.
  • Materac kieszeniowy – tutaj sprężyny rozmieszczone są oddzielnie, każda w niezależnej kieszeni. Współpracują one samodzielnie dlatego podnoszą one jakość użytkowania. Bardzo istotne jest to, że materace rehabilitacyjne nie ruszają się pod wpływem nacisku.
  • Materac multipocket – ten model materaca gdzie sprężyny są po prostu mniejsze. Umożliwi on bardzo duży komfort spania.
  • Materace rehabilitacyjne hybrydowe jest to nowość na rynku połączenie materaca piankowego ze sprężynowym. Są to tzn materace dla pań niezdecydowanych. Bardzo wydajnej jakości oraz zapewniają również szeroki komfort. Możemy je także używać kiedy dwie osoby sypiają ze sobą na jednym materacu ale mają inną wielkość.
  • Mata kokosowa tutaj środek materaca wyłożone jest wkładem kokosowym, który nie ulega odkształceniom jest solidny i odpowiednio przepuszczalny.

Wybór dobrego materaca jest właściwie bardzo znaczący nie tylko dla naszego kręgosłupa lecz także dla naszego całego dnia. Sami rozumiemy jak niewyspanie może popsuć nam najprawdziwszy dzień. Człowiek, który nie mógł się odpocząć jest nadwrażliwy oraz nic mu się nie układa właściwie jest więc coś mieć na czym będzie nam się fajnie i wygodnie spało. Ja też wiem po sobie jak nie mogę drzemać w nocy to niestety cały dzień źle się czuję, to muszę tabletkę wziąć to idę drzemać w dzień. Lepiej unikać i nabyć naprawdę solidny materac, na jakim będziemy spać jak niemowlak. Ważna jest też poszewka na materac by była łatwa w czyszczeniu i w ściąganiu. Wiemy, ze nasze pralki w apartamentach maja niewielka pojemność, dlatego ja preferuję poszewki na materace rehabilitacyjne, które są dzielone na 2 strony oraz rozpinane. Wtedy o wiele wygodniej jest nam ją zdezynfekować i nałożyć. Regularnie używany sposób, by pozbyć się bakterii z naszego materac jest go posypanie sodą oczyszczaną . Pozostawiamy ją na 30 chwili po tym momencie odkurzamy. Jest wówczas bardzo doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób leniwych, natomiast za to bardzo korzystne.