Leczenie nietrzymania moczu Rzeszów

Kiedy udać się z bobasem na fizjoterapię Bardzo wiele spośród nas nie zdaje sobie sprawy że problemów postawy kręgosłupa, które pojawiają się już kiedy jesteśmy dziećmi. Złe siedzenie, garbienie się przy tablecie za mało sportu. W latach 90 w klasach była tzw. gimnastyka korekcyjna oraz leczenie nietrzymania moczu Rzeszów. Dzieci chodziły na nią aby właśnie zmniejszyć urazy, które w dojrzalszym wieku mogą dać o sobie znać. Ja np. miałam płaskostopie. Moja znajoma skrzywienie kręgosłupa -tutaj mogą pojawić się poważne problemy w budowie nowych narządów i zaburzenie ich pracy Właśnie w szkołach nic nie zwraca na to uwagi, a otyłość która jest po prostu duża wśród przedszkolaków znacznie się do tego przyczynia.

Możemy i sami korygować nasze dzieci dodatkowo je sprawdzać oto kilka nieskomplikowanych zadań: Dziecko staje w pozycji wyprostowanej: barki na tej samej wysokości, nigdy nie są one za bardzo wysunięte do przodu łopatki płasko przylegające do klatki piersiowej – nie odstające dolne kąty łopatek w jednej linii idealne wcięcia w talii Są toż całkiem proste obserwacje, a niekiedy potrafią one uratować zdrowie naszych dzieci. Co jeżeli zauważymy już złą postawę u naszego małego lub nastolatka. Po pierwsze do specjalisty, który najpewniej zleci naszemu nastolatkowi rehabilitację. Rehabilitacja dzieci nie jest prosta a jednak musimy znaleźć również odpowiedni ośrodek Niestety u nas oczekiwanie na NFZ toż przeważnie kilkanaście tygodni w moim przypadku było toż 2 lata jednak może zatem że mieszkam w dużym mieście. Nie znam nie szukałam w innych. Udałam się na rehabilitację prywatną jest ona bardziej kosztowna jednak można było wykonywać ją od zaraz. Oczywiście rozumie, ze pewne problemy nie wymagają leczenie nietrzymania moczu Rzeszów od razu, a część ćwiczeń możemy zrobić sami w mieszkaniu z malcem. Musimy jednak zadać sobie pytanie czy możemy pozwalać sobie czekać np. 6 miesięcy i ewentualnie być nas na ostatnie aby zapłacić? To zagadnienie i reakcja na nie musi zadać sobie każdy z nas sam. Jeżeli już zdecydujemy się na rehabilitacje czy jakimś fartem zwolniło się miejsce na NFZ to co dalej. Powinniśmy ocenić czy dana firma ma odpowiedni kadrę oraz czy idzie on na szkolenia oczywiście sprawdzić koszty jeżeli to prywatna placówka.

Warto także zapoznać się z uwagami np. w internecie na temat wybranego ośrodka który ma w ofercie pakiet leczenie nietrzymania moczu. Opinie postronnych osób będą wysoce istotne dla nas. Wcale nie jest tak że 10 osób punktuje daną markę niedobrze. Jeżeli tak jest tzn ze jest po prostu nieodpowiednia. Stanowi to dość ważne kryterium przy wyborze placówki do rehabilitacji. Jeżeli chodzi o wady kręgosłupa u młodzieży możemy wyróżnić plecy okrągłe – głębiona kifoza piersiowa oraz zapadnięta klatką piersiową. Przy tej deformacji musimy nastawić się na rehabilitację mięśni karku. plecy płaskie – spłaszczenie lub brak krzywizny kręgosłupa tutaj nacisk rehabilitacji powinien składać się na zwiększenie krzywizny kręgosłupa. plecy wklęsłe- pogłębiona lordoza lędźwiowa i wystającym brzuchem. Tutaj koniecznie musimy wzmocnić przede wszystkim mięśnie brzucha, oraz mięśnie w zakresie lędźwiowym. Skolioza- czyli inaczej mówiąc zniekształcenie kręgosłupa. Ta choroba – leczenie nietrzymania moczu niestety pogarsza się nawet po zatrzymaniu wzrostu dziecka. Jednak najszybciej potrafimy ją naprawić przed okresem dojrzewania. Lekarz lub rehabilitant powinien przy skoliozie określić jak mamy kąt skrzywienia kręgosłupa oraz jej pozycję. – skolioza lędźwiowa, piersiowa itp. Ważnej jest| dodatkowo aby dzieci nauczyły się już od najmłodszych lat przyjmować właściwą pozycję w przedszkolu siedzenie po turecku z wyprostowanymi plecami , w szkole siedzenie prosto na krześle. Wady stopy czyli popularne w latach 90 płaskostopie. U mnie 80% klasy je miała Jakie wyróżniamy wady stopy

1.Stopa płaska– jeżeli zmoczymy naszą nogę w kolorach i dobijemy ja na stronie nasza noga pozostawi na niej wyraz w którym nie będzie typowego wcięcia. Odbije się ona cała na karcie papieru jak nasza ręka po zmoczeniu w farbie.

2. Stopa wydrążona – więc taka która na karcie po zanurzeniu w farbie pozostawi ślad palców i pięty środka naszej nogi właściwie nie będzie.

3. Stopa prawidłowa – to odbicie| na karcie idealnie czyli widoczne wcięcie po wewnętrznej stronie stopy. Jeżeli nasze badanie dziecka wyjdzie negatywnie czyli pojawi się cała stopa lub stopa wydrążona to powinniśmy skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą aby zacząć leczenie nietrzymania moczu.

Kiedyś były to kuracje i spotkania grupowe około 10 dzieci w szkole teraz też jeszcze możemy zapisać naszą pociechę na tego typu fizjoterapię. Jednak każde| dziecko jest inne i nie każde lubi grać w grupie. To już sprawa osobista co nam odpowiada. Przy rehabilitacji płaskostopia wzmacnia się mięśnie wewnętrzne stopy, dba się o dobre stawienie stopy, rozciąganie mięśni przykurczonych stopy. Niektóre ćwiczenia powinniśmy z dzieckiem w domu, gdyż na spotkaniach 2 razy w tygodniu na rezultaty będziemy czkać bardzo długo. Kiedy sprawdzić stopę u dziecka. Najkorzystniejszym wiekiem jest kiedy dziecko już dobrze chodzi czyli jak ma3-4 jak lata. Wtedy zanika tzw poduszeczka tłuszczowa u malucha i odcisk na naszej kartce odbije się na pewno prawidłowy. Są to tylko 2 najczęściej opisane wady budowy jest ich o wiele więcej Jednak musimy pamiętać. Ze swoja praca w domu z malcem po zajęciach przyniesie szybsze efekty polepszenia zdrowia niż tylko czekanie na jedno bądź dwa spotkania tygodniowa u specjalisty. Nie są toż bardzo poważne zmiany jeżeli zostaną wykryte wcześnie to szybko potrafimy je zniwelować , oraz nasze dziecko będzie rozwijało się idealnie w dalszych latach. Co innego jeżeli nasze dziecko ma wadę naturalna i wymaga fizjoterapii ciągłej. Dobrze znamy że zwierzęta sprawdzają się doskonale w momencie rehabilitacji manualnej czy ruchowej. Do tych zwierząt należą konie. Co daje nam taka hipoterapia: poprawę napięcia mięśniowego zwiększa koncentracje uwagi zwiększenie możliwości swobodnego poruszania się doskonalenie koordynacji ruchowej.

Dla kogo leczenie nietrzymania moczu Rzeszów:

  • po przebytej chorobie Heinego-Medina,
  • po przepuklinie oponowo-rdzeniowej mózgowe porażenie dziecięce,
  • stwardnienie rozsiane stany po urazach czaszkowo-mózgowych skoliozy koślawość bioder i kolan,
  • kręcz karku i inne uzależnienia MPD,
  • ADHD,
  • choroby mięśni zespół Downa

Tego typu działania na pewno poprawią zdrowie malca, jednak musimy mieć na uwadze aby dobrać odpowiedni ośrodek jeździecki który oferuje tego typu hipoterapię. Konie muszą być łagodne i ułożone oraz ich opiekun| i rehabilitant musi przejść odpowiedni kurs. Celem tego typu terapii jest przywrócenie sprawności fizycznej choremu malcowi, który dzięki obcowaniu ze końmi i robieniu na nim zadań szybciej osiąga proponowane rezultaty. Nie każdy koń jest odpowiedni do pracy z maluchami, a zwłaszcza chorymi. Więc jak pisałam wcześniej sprawdźmy uwagi w internecie lub zasięgnijmy języka u przyjaciół. Musimy mieć również osobiste orzeczenie, które kwalifikuje nasze dziecko do tego tupu zajęć. Jednak wiele ośrodków proponuje także prywatne hipoterapię. Fizjoterapia młodzieży nie jest jednoznaczna, ale jeżeli chcemy wtedy możemy pokonać przeciwności losu łatwiej niż nam się wydaje. Maluchy najdoskonalsze wyniki osiągają przez zabawę, więc wiele ćwiczeń wcale nie musi im się kojarzyć z pracą nad swoja postawą a jak dzień gdzie fajnie spędzają się czas wykonując różnego rodzaju zadania oraz leczenie nietrzymania moczu. Im mniej dzieci będą świadome rehabilitacji tym korzystniej dla nich. Nie ma co mówić szczegółów z maluchem i tak wiele właśnie po prostu działać.